Lütfen bekleyin...

 

İNTERNET ARAMALARINDA ÜST SIRALARDA YERİNİZİ ALINSEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU)

Seo Hizmeti potansiyel müşterilerinizin, faaliyetlerinizi yürüttüğünüz alanda dünya çapında sıklıkla kullanılan arama motorları ile yaptıkları aramaların organik bölümlerinde yer alan sonuçlarda üst sıralarda çıkarak müşterilerinizin sizi bulmasını sağlamaktır. SEO çalışmalarında yapılacak doğru araştırma ve strateji sitenizin uzun yıllar üst sıralarda görünmenizi sağlayacaktır.

SEO Çalışmasına İlk Adım

Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarımıza “Keşif Süreci” dediğimiz ilk adımla başlıyoruz. Bu süre içinde, sektörünüzün her yönüne değecek bir analiz çalışması başlatılır. SEO çalışmalarında ilerlemeyi görebilmek için durum değerlendirmesi yapmak en kritik işlemlerden biridir. İşletmenizin şu anda nerede yer aldığını değerlendirmek için araştırma yapmaya zaman ayırıyoruz. Bu zaman diliminde markanızın en kritik önemli yönlerini anladığımızda dikkatimizi hedef demografinize çeviriyoruz. Amacımız tüketicilerinizin çevrimiçi aramalarını keşfetmek.

Rekabet Araştırması

Eğer rekabet üstünlüğü elde etmek istiyorsak, ilk adım rekabeti tanımlamak olacaktır. Güçlü ve zayıf yanları belirlemek gereklidir. Rekabeti anlamak çok önemli, bu nedenle sürekli bir analiz yapılması gerekiyor. Böylelikle, sadece rakiplerinizin yaptığı en iyi hareketleri öğrenmekle kalmaz, yaptıkları hatalardan da kaçınmayı gözlemleyebilirsiniz. Ekibimiz, Arama motoru optimizasyonu çalışması ile rakipleriniz ile aranızdaki durumu gözlemleyerek, eksiklerinizi bilecek ve bunları uygulamaya alarak nasıl geliştireceğinin planını belirleyecektir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://devrimedia.com/wp-content/uploads/2019/11/seo-anahtar-kelime-arastirmasi.jpg

Anahtar Kelime Araştırması

Devr-i Media, bir işletme olarak ihtiyaçlarınızı temel alan anahtar kelimelerin analizini gerçekleştirir. Anahtar kelimeler üç ana gruba ayrılır:

• Odak Anahtar Kelime: Her sayfa için seçilen temel anahtar kelime.

• Birincil Anahtar Kelimeler: Açıklamanın çoğunda ve içerik içinde görünecek anahtar kelimeler kümesi.

• Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler: Bunlar yalnızca web sitesinin içeriğinde görünecek olan anahtar kelimelerdir.

https://devrimedia.com/wp-content/uploads/2019/11/off-page-seo.jpg

Sayfa İçi SEO

On-Page SEO, daha üst sıralarda yer almak ve daha alakalı trafik kazanmak için ayrı ayrı web sayfalarını optimize etme işlemidir. Anahtar kelime stratejisine ve Yerel SEO için, SEO uzmanlarımız web sitenizin hangi sayfalarının güncellenmesi gerektiğini size raporlayacaktır. Sayfa İçi SEO ile arama motorlarının her sayfanın odak anahtar kelimelerini anlamasına yardımcı oluyoruz.

İdeal olarak, her sayfa benzersiz başlık etiketleri ve içeriğe sahip olmalıdır. Başlık etiketlerini doğru kullanmak Google’ın web sitenizi daha iyi sıralamasına yardımcı olabilir. Örneğin, h1 başlıkları hem kullanıcılar hem de arama motorları için bir sayfanın konusunu tanımlar. Bir etiket boş veya eksik ise, arama motorları sayfanızı diğerlerinden daha düşük konumlandırabilir.

Meta açıklamaları Google’ın SERP’lerinde (Arama Motoru Sonuçları Sayfaları) görülmektedir. Bunlar kullanıcılara web sitenizdeki sayfaların her birinin ne hakkında olduğunu açıklar. Meta açıklamalarda, alakalı anahtar kelimeleri vurgulamak önemlidir. Mesajınız net olmalı ve aynı zamanda bir harekete geçirme ifadesi içermelidir. Sayfa içi SEO’yu uyguladıktan sonra, hangi sayfaların ve anahtar kelimelerin daha fazla ilerlemesi gerektiğini belirlemek için anahtar kelime performansını analiz ederiz.

Tamamlandığında, her ay yeniden değerlendireceğiz ve denetimlerde bulunan sorunları çözeceğiz, böylece optimizasyonunuz her zaman Google’ın en son algoritma değişiklikleriyle güncel olacak.

https://devrimedia.com/wp-content/uploads/2019/11/seo-min.jpg

Site Dışı SEO Çalışmaları

Off-Page SEO, web sitenizin dışında gerçekleşen optimizasyon tekniklerini ifade eder ve SEO dijital pazarlama stratejisinin bir parçasıdır. Bu süreçte, SEO ajansımız hizmetleriniz için en uygun anahtar kelimeleri araştıracak ve bu anahtar kelimelerle seo uyumlu içerik üretecektir. Bu içeriğin web sitenize trafik yönlendiren bağlantıları olacaktır.

En iyi bilinen sayfa dışı SEO tekniklerinden biri, marka ortaklıkları yoluyla bağlantılar oluşturmaktır. Bu süreçte, kampanyanızı geliştirebilecek yardımcı web sitelerini tespit ediyoruz.

https://devrimedia.com/wp-content/uploads/2019/11/onpage-seo.jpg

SEO Çalışmalarının Avantajları

  • Marka bilinirliği yaratır ve bahsedilme oranlarınızı arttırır,
  • Dönüşüm oranı en yüksek ve sürekliliği olan en faydalı yatırımdır,
  • Hedef kitleye doğrudan ulaşmanızı sağlar,
  • Reklam giderleri için tasarruf sağlar,
  • AdWords maliyetlerini düşürür,
  • Rakiplerinizin önüne geçerek tercih edilme oranınızı yükseltir.
Bize Güvenen

Mutlu Müşterilerimiz

BİR PROJENİZ Mİ VAR ?Teklif Formu

Sağ alanda yer alan formu doldurarak, projenizle ilgili size geri dönüş sağlayabiliriz.
Bizi Arayın
0538 864 18 68
Mail Adresimiz
info@devrimedia.com